Nandos's

داستان برند ناندوز

داستان ناندوز قرنها پیش آغاز شد‌. زمانی که کاوشگران پرتغالی به سمت شرق حرکت کردند. بادهای آفریقا آن‌ها را به ساحل فراخواندند و در آنجا بود که آنها به گیاه آفریقایی eye bird chili که بیشتر به peri peri معروف است معرفی شدند.

ادویه‌ای که مانند هیچ چیز نبود و آنها سس peri peri بی‌نظیری ایجاد کردند که آتش را در شکمشان فرو می‌برد و اشتیاق را در روح آنها روشن می‌کند. همان عطر و طعم peri peri بود که باعث شد Fernando Duarte دوست خود  robbie brozin را به یک غذاخوری پرتغالی متواضعانه در قلب rosettenville در جنوب آفریقا در سال ۱۹۸۷ دعوت کند. تنها فقط بعد از یک لقمه لذیذ مزه‌دار شده مرغ با peri peri  آنها متوجه شدند این سلیقه‌ای است که باید تقسیم شود.

همان ابتدا، دو بنیانگذار ما جاه‌طلبی‌های خوبی برای تجارت کوچک خود داشتند. چند سال بعدی در تاریکی از ساعت‌های طولانی و آشپزخانه‌های گرم سپری شد. رابی و فرناندو سوار بر شهرت روزافزون غذای خود ، رستوران دوم را در ساووی ، ژوهانسبورگ شمالی افتتاح کردند. و سپس دیگری -همیشه فی البداهه عمل می‌کردند. خطر می‌کردند، احساس می‌کنند هر لحظه می‌توانند شکست بخورند.

همان ابتدا، بنیانگذاران می‌خواستند Nando’s بیش از مرغ و سود باشد. شعار آنها در روزهای ابتدایی این بود که "از آن لذت ببرید و سپس پول در بیاورید" اما همیشه از راه درست، به مردم فرصت می‌دهد و تأثیر مثبتی در زندگی آنها دارد.

 

 تاریخ ثبت : 29 اسفند 1399
  آخرین به روزرسانی : 6 اردیبهشت 1400
 
 469