Nandos's

Our
Brand Story

ما عاشق ادویه دار کردن ناندوز هستیم و با رویکرد جدید این کار را انجام دادیم. همه این ادویه‌ها از آفریقای جنوبی میان، همان جایی که اولین رستوران ناندوز در سال ۱۹۸۷ تأسیس شد.

رنگ‌های پرطراوت و جذاب، الگوهای باورنکردنی و ترکیب‌های قدیمی و جدید، یک طرح جدید آفریقایی با ادای احترام به تاریخ و ریشه‌ها را در مسیری جدید و هیجان‌انگیز، همراه با حرارت و عشق ساخته است.

فقط به این دلیل که خروس ما بارسی، هر روز بزرگ‌تر می‌شه به این معنی نیست که پیرتر بشه! دقیقا برعکس! اتفاقا فکر کردیم که این فرصت مناسبی هست که کمی روش کار کنیم تا لوگوی بارسی جوون‌تر بشه.

برگ‌ها را از لوگوی قدیمی حذف کردیم و لوگو اینگونه تصحیح شد. شاخصه دیگر هم تغییر در علامت apostrophe بود که شبیه به فلفل پری طراحی شد تا رابطه بین مرغ و فلفل در لوگو نمایان باشد.

زمانی که به فکر تصحیح قلم عجیب و غریب ناندوز افتادیم، یکبار دیگر از سنت نوشتن در آفریقای جنوبی الهام گرفتیم، بنابراین از مارکس سلیمو نویسنده و هنرمند با استعداد آفریقای جنوبی دعوت کردیم تا به ما کمک کند.

مارکس تمام حروف، کلمات و کاراکترهای ما را روی صفحات چوبی نقاشی کرد و یک خط مخصوص برای ما ایجاد کرد!

برای نگارش متن‌های طولانی و هر چیز طولانی‌تر از عناوین به دنبال فونت دوم بودیم که توجه ما به ژوهانسبورگ آفریقانی جنوبی (شهر پر جنب و جوشی که ناندوز در آن متولد شده بود) جلب شد و در آنجا جواب خودمان را در جاده‌ها یافتیم! پاسخ همان فونت‌های مورد استفاده در تابلوها و علائم راه‌ها در سراسر آفریقای جنوبی بود.

قلم مورد استفاده در تابلوها بسیار راحت و خوانا بود و چون به ریشه ما توجه داشت، همان چیزی بود که به شما برای پیدا کردن مسیر دستیابی به ناندوز کمک می‌کرد.

در طرح‌های آفریقایی نقش و نگارها بزرگ هستند. زمانیکه ظاهر جدید خود را ایجاد می‌کردیم، ترجیح دادیم که یک طرح با بافت محلی داشته باشیم و سه الگوی ویژه و زیبا را ایجاد کردیم. به افتخار ریشه‌های خود، بافت‌ها آفریقایی، پرتقالی و ناندوزی شدند که در قسمت‌های مختلف و مناسب قرار گرفتند.

به طرح کناری با دقت نگاه کنید. شما مثلث، فلفل قرمز آفریقایی و قلب‌های ناندوزی و حتی یک یا دو شعله آتش می‌بینید.

کلیک کنید تا ببینید کلیک کنید تا ببینید

ما به پری-پری بسیار علاقمند بودیم و می‌خواستیم رنگ رسمی خود را از آن انتخاب کنیم. پس با یک سطل پر از فلفل‌های قرمز آفریقایی پیش مانی پیترسینک (متخصص رنگ‌شناسی با بیش از ۲۴ سال سابقه در این زمینه) رفتیم و از او خواستیم تا برای تعیین رنگ دقیق پری-پری به ما کمک کند.

مانی رنگ را ساخت و ما اسمش را گذاشتیم قرمز-پری یا PERi-Red

این تنها رنگی نیست که در ناندوز مشاهده خواهید کرد. مشکی نقش بسیار مهمی دارد و ما از این رنگ به عنوان رنگ دوم استفاده می‌کنیم. ترکیب این رنگ‌ها را در طرح‌ها و دکور رستوران‌ها بکار رفته شده است.

ما دو داستان محبوب داریم که علاقمندیم آن را با مشتریان خود به اشتراک بگذاریم به همین خاطر است که آنها را در تمام رستوران‌های ما می‌بینید... از خواندن آن لذت ببربد!

ناندوز فعالیت خود را در سال ۱۹۸۷ و با افتتاح اولین رستوران در محله روزتنویل در حومه شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی آغاز نمود. از آن زمان تاکنون راه طولانی را طی کرده‌ایم ولی هیچ زمان آن شروع سخت را فراموش نخواهیم کرد.

بر همین اساس و به جهت یادآوری آن خاطرات، تمامی عناوین در کلیه طرح‌های ما، با زاویه ۸۷ درجه نوشته می‌شوند.

در ناندوز کیش، همراه با الگوی جهانی، تمامی طرح‌ها و استانداردهای گرافیکی را هم رعایت کرده‌ایم. امیدواریم که این فضا، مورد رضایت شما قرار گرفته باشه...